Montag, 24. Juni 2013

گرامی باد یاد شاعر، نمایشنامه­ نویس و کارگردان انقلابی تئاتر چریکفدائی خلق سعید سلطان­ پور

گرامی باد یاد سعید سلطان­پور و همه انسان­ های آزاده و برابری­ خواه که در دفاع از حقوق حقه مردم ایران برای یک زندگی بهتر و آزاد جان خود را از دست داده ­اند 

سی و یکم خرداد، سال روز اعدام شاعر، نمایشنامه­ نویس و کارگردان انقلابی تئاتر چریک
فدائی خلق سعید سلطان­ پور است.
حکومت جنایتکار اسلامی در ۳۱ خرداد سال ۱۳۶۰ در یک هجوم وحشیانه، به شکل تازه­ای کشتار فرزندان فداکار و انقلابی مردم ایران را آغاز کرد و سعید سلطان پور را همراه ۱۴ تن از دیگر زندانیان سیاسی به قتل رساند. ماموران امنیتی حکومت اسلامی، سعید را در شب جشن ازدواج اش دستگیر کردند و هنگام اعدام سلطان­پور و هزاران اعدامی دیگر، خمینی رهبر، خامنه­ای رییس جمهور و میرحسین موسوی نخست وزیر بود.

از همین مقطع بود که رژیم شمشیر سرکوب خود را از رو بست و سیاست سرکوب آشکاری را در تمامی جامعه در پیش گرفت که در نتیجۀ آن، روز به روز بر شدت پای­مالی حقوق مردم و کشتار دگراندیشان، آزادی خواهان و برابری طلبان افزوده شد.

سعید سلطان ­پور، یکی از چهره های درخشان ادبیات و هنر و مبارزه مردم ایران بود و در در دفاع از آزادی و برابری، سال­های پرباری از زندگی اش را در زندان و زیر شکنجه و آزار رژیم شاه گذراند و در حکومت اسلامی نیز به خاطر هنر، خلاقیت ادبی و تاثیرات شگرفی که در فرهنگ پایداری باقی می گذاشت بی درنگ دستگیر شد و در زمان کوتاهی پس از آن به قتل رسید.

سعید سلطان پور یادآور خاطره شاعران و هنرمندان انقلابی و مبارزی هم­چون قره­العین، عارف، فرخی یزدی و عشقی بود و پیوندی بین سنت پایداری گذشته و اکنون جامعه ما به شمار می آمد


.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen